U vraagt, wij draaien – wat zijn jullie lief! Dank voor de interesse.
Zie nieuwe analyse hieronder, waarbij ik opnieuw wat aanpassingen heb aangebracht (oa. de regels om de eindstand te bepalen obv gewonnen wedstrijden etc is geimplementeerd en een weging met de kansen van elke scenario (bv. win-gelijkspel-win) dat hetzelfde aantal punten oplevert bij het berekenen van de kansen per behaalde punten).
Wanneer we de sterktes over de hele competitie schatten, blijkt dat we nu echt wel het sterkste team zijn 😉. Dat komt duidelijk vooral door onze aanvallende kracht en niet door onze verdediging. Je ziet ook duidelijk dat we een gekruiste relatie tussen aanval en verdediging hebben met RWDM: bij hen is het net het omgekeerde. Twee ‘strategieën’ dus: Essevee = meer maken dan de tegenstand, RWDM = geen binnenkrijgen en zeker eentje maken. Je kan je afvragen hoe je kampioenschappen wint 😉
Op de volgende speeldag spelen we tegen RFC Seraing. De kloof is heel erg groot. RFC Seraing is eigenlijk echt wel een grijze muis. Daar waar andere teams vaak een onbalans hebben tussen aanval en verdediging, is Seraing heel consistent … slecht. Dit moet echt een kat in een bakkie zijn. Dat kan je ook zien in scorepredicties: we hebben een 75% kans om te winnen volgende zondag, ondanks dat we uit spelen.
Ik heb voor ’t plezier meteen ook even de predicties op de wedstrijden van de concurrenten erbij gehaald. La Louviere heeft ook een makkelijke wedstrijd tegen RFB (met een slechte aanval maar ok verdediging). MAAR: alle hoop op Patro – RWDM. Dit wordt een echte kraker: hoewel RWDM het voordeel krijgt (38.3% kans op winst), zijn de kansen redelijk gelijk verdeeld. Waarschijnlijk zal er niet veel gescoord worden in deze wedstrijd (66.5% kans om max 2 doelpunten te zien). Het kan hier dus alle kanten op. Na dit weekend zullen we dan ook heel veel extra info hebben (logisch, maar nog meer door het belang van deze wedstrijd) en vermoed ik dat veel in z’n plooi valt.
Als we dan kijken naar onze eigen kansen, zien we dat we het voordeel hebben op RWDM: we hebben momenteel een 56.25% kans om kampioen te worden (voornamelijk door de Patro-wedstrijd van RWDM en onze thuismatch). Onze kans om kampioen is licht gestegen, omdat wij een in theorie moeilijkere wedstrijd achter de rug hebben (tegen RSCA Futures, die echt wel een goeie aanval hebben) dan RWDM (tegen Seraing – de grijze muis). Onze kans om direct te promoveren neemt ook weer toe na het dalletje van de afgelopen speeldag (Lommel SK GRMBL) – elke winst is een stap dichter! Het mag niet meer mislopen. Merk op dat we geen 4e meer kunnen worden (kloof met Patro is te hoog).
Als we kijken naar het aantal punten dat we halen, krijgen we het beeld dat we verwachten: 4 punten en het is binnen (voor promotie), 3 punten zijn waarschijnlijk niet genoeg (La Louviere heeft een gemakkelijk programma tegen RFB en Lommel).
Hier is nog een interessant detail: je kan zien dat de kans om kampioen te worden afneemt wanneer we 6/9 ipv 5/9 halen. Volg even mee: 6/9 betekent winst-winst-verlies (in willekeurige volgorde), 5/9 betekent winst-gelijk-gelijk (in willekeurige volgorde). Bij een 6/9 zit het verlies meer dan waarschijnlijk in de laatste match tegen RWDM. Het model weegt scenario’s die tot een zelfde aantal punten leiden volgens de kans dat ze voorkomen. Dat wil zeggen dat bij een 6/9 dat verlies tegen RWDM het hardst meetelt. Als we verliezen van RWDM, is de kans klein dat we kampioen worden. Bij 5/9 spelen we minstens gelijk tegen RWDM (ook met het grootste gewicht) en hebben we zo een grotere kans om kampioen te worden, ondanks het puntje minder dan bij een 6/9. We halen dus best 5 en geen 6 punten 😉.